Wykonawcy

WYKONAWCY

Kwintet Fortepianowy pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova


 

Koncerty:

Data: 10.11.2018 – „NIECH ŻYJE POLSKA”

Skład:

Gracjan Szymczak – fortepian
Viktor Kuznetsov  – I skrzypce
Viktor Kuznetsov Jr – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Jakub Myślak – wiolonczela

Kwintet Fortepianowy pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova


 

Skład:

Viktor Kuznetsov  – I skrzypce
Inessa Chychyla – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Kinga Chudzikowska – wiolonczela
Marcin Grabosz – fortepian

Kwintet Fortepianowy pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova


 

Koncerty:

Data: 17.03.2001 – Koncert “I PODRÓŻ”

Skład:

Viktor Kuznetsov  – I skrzypce
Inessa Chychyla – II skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak – altówka
Kinga Chudzikowska – wiolonczela
Barbara Karaśkiewicz – fortepian

Grabosz Marcin


 

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Jest również absolwentem dyrygentury Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego.

Jako pianista koncertował m.in. w Rosji, Austrii, Słowacji, Holandii i w Niemczech. Dokonał wielu prawykonań utworów wrocławskich kompozytorów. Od lat głównie zajmuje się kameralistyką. Uczestniczy jako pianista – akompaniator w kursach na terenie całego kraju. W maju 2005 roku otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego akompaniatora na Konkursie Muzyki XX Wieku w Warszawie. Jest pianistą grającym przede wszystkim muzykę klasyczną, ale współpracuje również z PWST we Wrocławiu, gdzie aranżuje i wykonuje szeroki zakres kompozycji związanych z piosenką aktorską.

Od 2008 roku jest dyrygentem Orkiestry Symfonicznej OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2009 roku ukazała się płyta wytwórni CD Accord nagrana przez Marcina Grabosza i Agatę Zubel. Na płycie znajdują się cykle pieśni Aarona Coplanda, Albana Berga i Pawła Szymańskiego oraz “Vers la flamme” Aleksandra Skriabina na fortepian solo.

The Sound Quartet


 

Kwartet smyczkowy tworzą absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Magdalena Środula – I skrzypce
Martyna Bulińska – II skrzypce
Barbara Śławińska – altówka
Kinga Sokołowska – wiolonczela

Zespół działa od 2009 roku, a na swoim koncie ma już wiele koncertów na terenie całej Polski, jak i za granicą. Wieloletnie doświadczenie w różnego rodzaju zespołach i projektach symfonicznych, kameralnych i rozrywkowych pozwoliło im na stworzenie kwartetu realizującego wiele rodzajów muzyki od klasycznej poprzez rozrywkową, do popularnej.

Leopoldinum


 

Orkiestra powstała w 1978 roku, nawiązując nazwą do jednego z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Europie Środkowej, słynącej ze znakomitej akustyki Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tożsamość artystyczna Leopoldinum została ukształtowana przez szereg osobowości, z których największy wpływ na zespół wywarł Karol Teutsch. Artysta potrafił połączyć najlepsze umiejętności indywidualnych muzyków orkiestry kameralnej, stworzył też model szefa będącego jednocześnie wykonawcą-wirtuozem oraz dyrygentem. Obecnie dyrektorem artystycznym jest altowiolista Hartmut Rohde, który przejął orkiestrę po siedmiu niezwykle bogatych latach pod kierunkiem skrzypka Ernsta Kovacica. Rohde jest profesorem w Universität der Künste w Berlinie oraz w Royal Academy of Music w Londynie, założycielem Mozart Piano Quartet

Kameraliści Leopoldinum nagrali kilkanaście płyt, z których Rossini Gala z Ewą Podleś (kontralt) otrzymała nagrodę Fryderyk 1999. Album Ernst Krenek – Symphonic Elegy został wysoko oceniony w tak prestiżowych czasopismach, jak „Diapason”, „Fanfare” i „The Strad”. Orkiestra znana jest z licznych prawykonań, w tym kompozycji napisanych specjalnie dla zespołu, m.in. Heitora Parry’ego czy Roxanny Panufnik.

Orkiestra zdobyła szerokie uznanie słuchaczy i krytyki, występując w takich salach koncertowych, jak m.in. Philharmonie i Schauspielhaus w Berlinie oraz na festiwalach: Flanders Festival i Europalia w Belgii, Echternach w Luxemburgu, du Perigord Noir we Francji, Estoril Festival w Portugalii oraz Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena czy Musica Polonica Nova i Musica Electronica Nova w Polsce.