Są piosenki te jedyne

KONCERT

“Są piosenki te jedyne” -koncert dedykowany obchodom “100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę


Data: 5 Lipiec 2018 godz. 19.00

Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego

Cena Biletu: Wstęp Wolny

Ilość Miejsc: 200

Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu

Partnerzy: Schöller, ViralMedia

“Są piosenki – te jedyne”

Koncert dedykowany obchodom “100-lecia odzyskania niepodległości Polski

W ramach “Relaksujący Podróży Melomana Odkrywcy” zapraszamy państwa na nowy spektakl WROCŁAWSKIEGO TEATRU PIOSENKI przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Zawiera piosenki wykonywane w latach pokoju i podczas wojny. Śpiewano je w okopach, na ulicach, w kabaretach i polskich domach w trakcie codziennych spotkań i rodzinnych uroczystości. Te piosenki, podobnie jak stare wino rozczulają, rozśmieszają i wprowadzając w dobry, nie koniecznie okolicznościowy nastrój.

W PROGRAMIE: MARSZ LWOWSKICH DZIECI, SENZACJA BO KINO GRA, TRZY PANIENKI, W PIKUTKOWIE, AWANTURA, BUBLICZKI, WIĄZANKA KABARETOWYCH SZLAGIERÓW, JAK CAŁOWAĆ TO UŁANA, ŻURAWIEJKI, TANGO MILONGA, NA PIERWSZY ZNAK, PIĘKNE RUMUNKI, SERCE BATIARA, SERCE W PLECAKU, SIEKIERA MOTYKA, KTO HANDLUJE TEN ŻYJE, SERCE DLA LWOWA, NA STRAŻNICY, DRŻY CISZA NAD BELWEDEREM, NAJPIĘKNIEJSZA W KLASIE, WALC WSPOMNIENIOWY, BARWNY ICH STRÓJ

Wznieśmy śpiewem dwudziestu dwóch piosenek wspólny, urodzinowy toast dla Polski. Dla wielu będą to wspomnienia, inni usłyszą i poznają utwory te po raz pierwszy. Każdy z nich wpisał się w dzieje naszego narodu, stanowiąc niewielką cząstkę historii biało-czerwonej.

Dla Państwa śpiewają wrocławscy aktorzy:

Anna Dreko
Jolanta Chełmicka
Jerzy Skoczylas
Krzysztof Paździora

przy fortepianie Bogusław Klimsa

Wrocławski Teatr Piosenki –

www.wroclawskiteatrpiosenki.art.pl