Opinie

OPINIE


Prześlij opinię o koncercie na adres e-mail: opinie@muzykawroclawska.info

2018.12.13 – „KONCERT BOŻONARODZENIOWY” – Z CYKLU „NAJPIĘKNIEJSZA KLASYKA W NAJLEPSZYM WYKONANIU”


Danuta Wawrzyniak
Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie na Koncert Bożonarodzeniowy i możliwość wysłuchania tak  pięknej muzyki w tak wspaniałym wykonaniu i otoczeniu.  Dziękuję także za pozytywne emocje przeżyte podczas poprzednich tegorocznych  koncertów. Jestem pełna uznania dla Państwa talentów, pracy i serca włożonych w ich  zorganizowanie.
Andrzej Konarski

Koncert Bożonarodzeniowy był wspaniały! Aula Marianum była pełna.
Życzę wielu dalszych, wspaniałych koncertów jak ten czwartkowy.

Agnieszka Kita

Serdecznie dziękuję za Koncert Bożonarodzeniowy – przepiękny i bardzo nastrojowy. Jako, że do Świąt pozostało już tylko kilka dni chciałabym życzyć, aby upłynęły w radosnej atmosferze, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności i wspaniałych koncertów!

Waldemar Wawrzyniak
Dzień dobry! Oczywiście byłem na tym koncercie, bardzo dziękuję za pamięć i zaproszenie. Był to wspaniały koncert, poważny i wzniosły, a szczególnie organowe zakończenie było SUPER, nie wiedziałem,że te organy tak świetnie brzmią. Gratulacje dla Pana  za pomysł, realizację  i wielkiego ducha w pokonywaniu trudności. Pozdrawiam serdecznie , świątecznie Pana wraz z Rodziną.

 

 

2018.11.10 – „NIECH ŻYJE POLSKA” – DEDYKOWANY 100-LECIU ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ


Agnieszka Kita

Gratuluję kolejnego udanego przedsięwzięcia – sobotni koncert sprawił mi wiele przyjemności i stanowił wspaniałe preludium do świętowania Dnia Niepodległości. Cieszę się, że tego dnia w repertuarze znalazł się również utwór skomponowany przez Pana. Było bardzo miło, nastrojowo ale i uroczyście, za co dziękuję.

Andrzej Konarski

Gratuluję i dziękuję w imieniu swoim i mojej “ekipy” za wspaniały koncert i dużą kulturę.

Andrzej Sypniewski

Setna Rocznica odzyskania Niepodległości to okazja tworzenia  wielu imprez dla jej uczzczenia.  Zorganizowania koncertu to kolejne świadectwo myśli i czynów jego pomysłodawcy, Wiesława Małuchy, świadczących o miłości do Ojczyzny. Repertuar jaki został zaproponowany i zrealizowany w koncercie “Niech żyje Polska” broni się sam. Zwłaszcza że kwartet smyczkowy “RICORDANZA” pod kierownictwem artystycznym Viktora Koznetsowa  i towarzyszący mu przy fortepianie młody, wybitny solista Gracjan Szymczak –   swoją interpretacją muzyki Fryderyka Chopina – wspaniale przeprowadzili nas przez  lata, zaborów i powstań do odzyskania przez Polaków upragnionej wolności. Dziękuję w imieniu melomanów z Koła “SAPER” za wrażenia artystyczne i wspaniałą atmosferę.

2018-07-12 – “I PODRÓŻ” Z CYKLU “RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY”


Teresa Karbownik

Cudowny koncert we Wrocławskim Uniwersytecie

Katarzyna Pater

Przepiękna muzyka w przepięknym miejscu. Dziękujemy i czekamy na kolejne.

Teresa I Aleksander WędzinaKoło "Saper"

Panie Wiesławie gratulujemy i serdecznie dziękujemy za możliwość przeżywania cudownych chwil podczas organizowanych koncertów. Znakomici wykonawcy, piękna muzyka pozwala oderwać się od codzienności, prawdziwa uczta dla duszy w jakże pięknej scenerii Sali Oratorium Marianum U. W. Jakie to szczęście że we Wrocławiu mieszkają tak wspaniali ludzie oddani całym sercem krzewieniu wyższej kultury muzycznej. Na Pana ręce słowa wielkiego szacunku i uznania. 

Marek Leśniak Prezes KOŁA SAPER ZŻ WP
Uczestniczyłem z Małżonką i grupą przyjaciół z Koła SAPER już w czterech Koncertach  w Wrocławskiej Trasie Melomana. 
WIESIU ! To muzyka z bardzo wysokiej półki , grana przez wspaniałych muzyków – pasjonatów. Pozwala ona nam oderwać się od rzeczywistości . 
Każdy z koncertów to nowa dziedzina – nowa podróż. Kompozycje Twoje zaskakują nas coraz bardziej. Wiedziałem , że 
” GÓRALE ” są twórcami – muzykami bo sam przecież pochodzę z nowosądeckiego ale ,że aż tak ?????. Czysta wirtuozja !!! . 
Publiczność ??? my seniorzy , rodziny z dziećmi , młodzież to miód na serce – magia ??? . 
Niech te chwile trwają wiecznie !!!! . 
P.S 
Oprawa i organizacja we wspaniałych wnętrzach – PREMIER LEAGUE  co tam MISTRZOSTWO ŚWIATA. 
Chylę czoła – CHWAŁA SAPEROM. 
Iwona Pawlik

Jeszcze raz dziękując za to niespodziewane zaproszenie.
Pragnę pogratulować i podziękować za Pana zaangażowanie we wszystko co Pan robi –
komponuje, organizuje popularyzując muzykę a jednocześnie te piękną aulę Oratorium Marianum.
Z wyrazami sympatii

Jolanta Woś z mężem

Wczorajszy koncert był wspaniały! I tak jak Pan pisał: była to uczta nie tylko dla ducha, ale i ciała.
Wykonawcy, sala, atmosfera i prowadzący/kompozytor – CUDOWNI. A lody… to już wisienka na torcie.
Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

Barbara Podgórska

Bardzo dziękujemy za miły wieczór przy cudownej muzyce. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i polecamy się na przyszłość.

Mariya Shein

Dzięki za koncert,wszystko było po prostu świetne,atmosfera była fantastyczna!!!

2018-06-13 „JÓZSEF LENDVAY Z ZESPOŁEM RICORDANZA W SPECJALNYM KONCERCIE „RELAKSUJĄCYCH PODRÓŻY MELOMANA ODKRYWCY”


Wacław Malejkierownik Ośrodka Informacji Naukowej Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego we Wrocławiu

Jakie to szczęście, że Wrocław ma tak wspaniałych ludzi jak Wiesław Małucha. Założona z inicjatywy jego i Ryszarda Krygiera Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu to coś niesamowitego, a przede wszystkim wspaniałe cudo to „Wrocławska Trasa Melomana”. Uczestnictwo w tych koncertach to możliwość przebywania w różnych zakątkach Europy bez opuszczania Wrocławia. Muzyka z bardzo wysokiej półki grana przez wspaniałych muzyków, pozwala oderwać się od tej szarej rzeczywistości, zrelaksować się i wyrzucić z siebie wszystko to co złe, a przez to być lepszym nie tylko dla siebie ale również i dla innych. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w koncertach niech żałują, ale jeszcze nic straconego, bo podróż melomana trwa. Każdy koncert –  to nowe niespodzianki zarówno dla ucha jak i duszy, aż boję się pomyśleć co to będzie pod koniec „podróży”. Życzę sobie jak i wszystkim uczestnikom tych wspaniałych koncertów, aby tego końca podróży jednak nie było. Żadne najpiękniej napisane opinie tego wspaniałego uczucia nie wyrażą, po prostu trzeba na takim koncercie być, żeby tego wszystkiego doświadczyć i przeżyć. Drogi Wiesiu trzymaj tak dalej, a inne miasta niech zazdroszczą i biorą przykład.

Joanna i Robert Podwin

Ostatnim, marcowym komentarzem pozwoliłam sobie przekazać Panu słowa uznania, zarówno dla Pana osobowości jaki i tworzonej przez Pana muzyki. Na ostatnim koncercie 13 czerwca br. zauważyłam coś jeszcze… Koncert Józsefa Lendvaya to przeżycie samo w sobie. Wyśmienicie zaprezentował się Zespół Viktora Kuzniecowa i to nie tylko kunsztem muzycznym ale liczbą muzyków i ich różnorodnością wiekową, co uczyniło Koncert uniwersalnym. Jeśli do tego dodać publiczność z udziałem młodzieży oraz rodzin z dziećmi, nie trudno dostrzec, że łączy Pan pokolenia. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i męża

Prof. dr hab. inż. arch. Waldemar Wawrzyniak

Dzień dobry! Dziękując za zaproszenie na koncert chcę pogratulować Panu świetnego wyboru artystów i programu. Podziwiam uparte dążenie do popularyzacji dobrej muzyki. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś  uda się nam zrealizować  “ścieżkę melomana”.

Danuta WawrzyniakDOLKOM Wrocław

WRAŻENIA NIEZAPOMNIANE. Pierwszy raz słyszałam na żywo grę na skrzypcach na tak wysokim poziomie. Jeszcze raz gratuluję Panu PANA pięknych kompozycji i możliwości wysłuchania ich na żywo w tak pięknej scenerii.

Ewa Kulma

Byłam na koncercie, wspaniałe przeżycie, a József Lendvay to arcymistrz w grze na skrzypcach.

Andrzej Sypniewski wiceprezes Koła „SAPER”
Wielkie gratulacje !!
Zorganizowałeś wspaniały koncert angażując wysokiej klasy muzyków. Występ skrzypka Józefa
LENDVAYA w towarzystwie zespołu pod kierunkiem Victora KUZNIECOWA był pokazem kunsztu muzycznego. Bogaty repertuar muzyki klasycznej przeplatany Twoimi własnymi, świetnymi kompozycjami to uczta dla wszystkich. W imieniu grupy melomanów wrocławskiego Koła „SAPER” mogę z zachwytem powiedzieć że wyszliśmy z koncertu w pełni usatysfakcjonowani profesjonalizmem i wysokim poziomem artystycznym wykonawców wszystkich kompozycji. Niech podróż melomana trwa do końca świata i … jeden dzień dłużej.
Barbara Górska

Koncert był wyborny, a József Lendvay fantastyczny.

2018-05-30 „I PODRÓŻ” RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY”


Agnieszka Glonek

…to była MAGIA, CUDOWNIE UPOJNE I NIEZAPOMNIANE CHWILE…Z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy 🎻🎶🎹

Barbara Górska

Piękny był Koncert 🎶

2018-03-17 – Koncert “I PODRÓŻ”


Ireneusz MajV-ce Gubernator „Lions Club m2m”

Wiele przygotowań, prób orkiestry itd., a potem tylko 1,5 – godzinna przygoda z muzyka poważną.. Kompozycje Wiesława zostały nagrodzone długimi brawami. Był bis. Potem symboliczny poczęstunek, a mimo to goście długo sie nie rozchodzili – może wciąż wsłuchując sie w muzykę. we wspaniałych wnętrzach Oratorium Marianum. Na pewno wszyscy będą zgodni, że podróżom melomana towarzyszła także uczta melomana.

Andrzej KonarskiV-ce Prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia

Dobry wieczór ! Dziękuję Panie Wiesławie za zaproszenie na koncert. Nazwisko Kuzniecow już jest wystarczającą wizytówką poziomu koncertu a Pan to pierwsza liga. Gratuluję pomysłu i całej organizacji (łacznie z tym co na korytarzu). Wpraszam się na koncert majowy. Pozdrawiam serdecznie

Danuta WawrzyniakDOLKOM Wrocław

Dobry wieczór. To ja  jeszcze raz w imieniu swoim i męża dziękuję za wspaniały koncert. Pańskie kompozycje są rewelacyjne. Gratuluję Panu  wielu talentów: muzycznego,  organizatorskiego i tak rzadko dzisiaj spotykanej wrażliwości społecznej. Efekt – wspaniały. Mam  grupkę osób zainteresowanych wysłuchaniem Pana  koncertów. Będę wdzięczna za informację o ich miejscach i terminach. Pozdrawiam

Prof. dr. hab. Agnieszka KitaUniwersytet Przyrodniczy

Panie Wiesławie, Dziękuję za zaproszenie na koncert i jeszcze raz gratuluję! Serdecznie pozdrawiam

mgr Mariola ŁućAkademia Sztuk Pięknych

Bardzo dziękujemy, koncert był naprawdę super! I naprawdę odpoczęłam, muzyka Twoja jest terapeutyczna:)

Prof. dr hab. Inż. arch. Waldemar Wawrzyniak

Koncert mi się podobał. Muzyka byłaby świetnym podkładem do bardzo pięknych , wrażliwych filmów. Była też “muzyka dworska” Fajnie było i  już. Dziękuję raz jeszcze.

Krzysztof StreckerPrezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej

Witam Panie Wiesławie, Dziękuję raz jeszcze za tak naprawdę wspaniałą ucztę duchową.

Edward WojciechowskiAmway Polska

Dziękuję za ucztę dla duszy, przemiłe towarzystwo i możliwość wspólnej radości.

Joanna Podwin

Panie Wiesławie Tak naprawdę to ja powinnam podziękować, co niniejszym czynię ;), ponieważ te kompozycje, ten koncert były zaskoczeniem dla mnie samej – nie tylko mnie pozytywnie wyciszył i poruszył emocje ale poruszył wszelką  kreatywność emocjonalną – muszę przyznać, że z Pana twórczością i Pana osobowością można robić WIELKIE RZECZY, poruszające serca, wyobraźnię i to, co najlepsze w ludziach. Gratuluję:)