"KONCERT JAZZOWO - SWINGOWY" Z CYKLU "RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY"

KONCERT

KONCERT JAZZOWO – SWINGOWY Z CYKLU “RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY” – DEDYKOWANY PAMIĘCI TOMASZA STAŃKO


Data: 11 Sierpień 2018 godz. 18.00 – 20.00

Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego

Cena Biletu: 40 zł

Ilość Miejsc: 200

Miejsca: Nienumerowane

Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu, New York Jazz Masters

Partnerzy: Schöller, Restauracja Letnia we Wrocławiu

Fundacja Rozwoju Kultury  we Wrocławiu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy“.

11.08.2018 publiczność zgromadzona w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego wysłucha znane standardy muzyki jazzowej i swingowej oraz kompozycji stworzonych specjalnie na to wydarzenie przez wrocławskiego kompozytora Wiesława Małuchę.

Gwiazdą koncertu będzie Dena DeRose. Obok niej wystąpią uczestnicy III edycji Mistrzowskich Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych New York Jazz Masters z takich krajów jak: Polska, Rosja, Czechy, Słowacja, Turcja, Kanada, Niemcy, Austria, Hong Kong, którzy w dniach 06-10.08 przebywają w Wojanowie na mistrzowskich warsztatach jazzowych pod okiem najwybitniejszych postaci światowej sceny jazzowej, jak właśnie: Dena DeRose – wokal, Miguel Zenon – Sax, Greg Hutchinson – Gitara, Aaron Goldberg – piano, Luques Curtis – Kontrabas, Ali Jackson – perkusja.

Dla wszystkich gości pyszne lody od firmy Schöller oraz obszerna galeria zdjęć z koncertu.

GALERIA


Dena DeRose


 

Dena zgromadziła imponującą listę klubów oraz festiwali, które zaszczyciła swoją obecnością. Od legendarnych klubów na całym świecie, takich jak Blue Note, Smoke i Jazz Standard w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, Pitt Inn i Body and Soul w Tokio, The Jazz Showcase w Chicago, Marian’s in Bern, The Jazz Centrum w Stambule i Alexander Platz w Rzymie, do głównych festiwali jazzowych, w tym The Red Sea Jazz Festival w Izraelu, The Monterey Jazz Festival, The San Francisco Jazz Festival. Dena zawsze zapewnia “… żywe i często ekscytujące pokazy tego, jak innowacyjne są jej muzyczne koncepcje …” (Philip Elwood, San Francisco Examiner). Przyniosła tę witalność i innowacyjność występom obok takich postaci jak Ray Brown, Clark Terry, Marian McPartland, Benny Golson, John Scofield, Benny Green, Ray Drummond, Alex Riel, Deborah Brown, Jimmy Cobb, Ken Peplowski, Jay Leonhart, John Clayton, Jeff Hamilton, Phil Woods, Rufus Reid, Jay Clayton, Mark Murphy, Marvin Stamm i wielu, wielu innych.

DeRose została wybrana przez krytyków Downbeat jako “artysta zasługujący na szersze uznanie” w 2003, 2006, 2008, 2013, 2014 i 2015. All About Jazz namaścił ją jako “Jazz Artist of the Year” w 2003 roku i “Best Jazz Album “z 2007 roku. Jej CD, A Walk in the Park, Live at Jazz Standard obj. 1, Live at Jazz Standard obj. 2, i “Travelin ‘Light”, wszystkie zebrały 4 gwiazdki w Downbeat i były nominowane do Grammy. Wystąpiła w “Morning Edition” w National Public Radio, a trzy razy w NPR “Marian McPartlands” Piano Jazz “, w tym w programie” 30th Anniversary “nagranym na żywo w klubie Coca-Cola Jazz Dizzy w Nowym Jorku Kennym Barronem, Mulgrew Millerem, Billem Charlapem, Cedarem Waltonem, Dickem Hymanem i innymi. Dena pojawia się również na płycie “NPR’s Piano Jazz Christmas Compilation”.

Zdumiewająco, Dena znalazła również czas, by doskonalić swoje umiejętności jako nauczyciel jazzu, i była na wydziale adiunkta w niektórych prestiżowych instytutach jazzu, takich jak Manhattan School of Music, NYU, The New School, Long Island University, Purchase College w Nowym Jorku. , The Hartt School of Music w Connecticut, i przez 10 lat był wykładowcą w “New York Comes To Groningen” Prince Claus Conservatoire of Music w Holandii. Pani DeRose jest obecnie zatrudniona jako profesor Jazz Voice w Instytucie Jazzu na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Graz w Austrii. Często prowadzi kliniki i warsztaty w prestiżowych szkołach i festiwalach w Stanford Jazz Workshop, Centrum-Port Townsend Jazz, Dave Brubeck Institute w Oakland, CA, The Jazz School w Berkeley, CA, Taller de Musics w Barcelona-Spain, NJPAC Jazz for Teen Program, Litchfield Summer Jazz Camp, Jazz Camp West, konferencje JEN, Rotterdam Summer Jazz School i The Royal Conservatory of Music w Den Haag, między innymi. Służyła jako sędzia pierwszej rundy na Thelonious Monk Vocal Competition i przez 6 lat pracowała w komisji NJ Star Ledger Scholarship Awards.