“I PODRÓŻ” RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY

KONCERT

“I PODRÓŻ”

RELAKSUJĄCE PODRÓŻE MELOMANA ODKRYWCY


Data: 12 Lipiec 2018 godz. 19.00

Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego

Cena Biletu: 40 zł

Ilość Miejsc: 200

Miejsca: Nienumerowane

Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu

Partnerzy: Schöller, Lions Club International i Towarzystwo Miłośników Wrocławia

Serdecznie zapraszamy na Koncert “Pierwsza Podróż” z cyklu Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy 12 lipca w ORATORIUM MARIANUM we Wrocławiu.

Koncert dedykowany jest Towarzystwu Miłośników Wrocławia

Koncert wykona kwintet fortepianowy pod kierownictwem artystycznym dr hab. Viktora Kuznetsova w składzie:

Viktor Kuznetsov – I skrzypce,
Dagmara Foryś – I skrzypce,
Inessa Chychyla – II skrzypce,
Marcin Ostrowski – II skrzypce,
Marlena Grodzicka- Myślak – altówka,
Kinga Chudzikowska – wiolonczela,
Marcin Grabosz – fortepian.

Utwory koncertu: (czas łączny ok. 80 min.)

I Koncert Fortepianowy
Amadeusz
Fryderyk
Jan Sebastian
I Koncert Skrzypcowy
Antonio
Titanic
I Aria

Kompozycje i opracowania na kwintet fortepianowy – Wiesław Małucha

Całkowicie oryginalną muzykę tego cyklu koncertowego cechuje bogactwo linii melodycznych w połączeniu z naturalną harmonią instrumentów, co pozwala na pełne wyciszenie się i udział w podróży muzycznej w nowe zakątki.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu, powstała z inicjatywy Wiesława Małuchy i Ryszarda Krygiera by inspirować i wspierać miejscową twórczość kulturalną oraz przedsięwzięcia towarzyszące, wykonywane specjalnie i na wyłączność dla Wrocławia i regionu w celu jego promocji turystycznej.

“Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy” to najbardziej zaawansowany z projektów Fundacji. Skierowany jest do melomanów z kraju i zagranicy oraz do posiadaczy ciekawych obiektów. Koncerty organizowane są o różnej skali i towarzyszą im także dodatkowe wydarzenia i atrakcje.

Pomysłodawcą Projektu, a także kompozytorem muzyki i autorem jej opracowań jest Wiesław Małucha – absolwent PSM. im Fryderyka Chopina w Nowym Sączu i wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasję tworzenia muzyki łączy z promocją Wrocławia i regionu. We Wrocławiu jego muzyka wykonywana była w NFM, Oratorium Marianum, Klubie Muzyki i Literatury i innych placówkach kultury w wykonaniu filharmoników wrocławskich, kwartetu fortepianowego „Con Vigore”, kwartetu „The Sound Quartet” i przez pianistę dr. Marcina Grabosza. Poza kompozytorem muzykę opracowywali także prof. Tadesz Zathey i dr. Marcin Grabosz. Wiesław Małucha był dyrektorem wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Lions Club International – partnera Fundacji i jej projektów.

„Podróże” wykonywane są przez różne składy artystów z Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”. Każdy muzyk z tego zespołu posiada kompetencje solisty.

Jego patronem jest Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a zapleczem instytucjonalnym Wrocławskie Towarzystwo Koncertowe. Zespół założył i jest jego kierownikiem artystycznym i solistą – Viktor Kuznetsov – absolwent Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genui. Od 1991 roku prowadzi klasę skrzypiec w AM we Wrocławiu. Od 2002 roku jest wiceprezesem Wrocławskiego Towarzystwa Koncertowego. Od 2013 roku jest Przewodniczącym Rady Fundacji „Europejska Sieć Kultury Młodych”. Viktor Kuznetsov oraz jego zespół wielokrotnie koncertowali na najbardziej prestiżowych scenach Europy jak Filharmonia w Berlinie, Monachium czy Sztokholmie. Artyści grają na wyjątkowych i cennych instrumentach, co dodaje niepowtarzalnego wyrazu artystycznego wykonywanym utworom.

Koncert “Pierwsza Podróż” z cyklu Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy bilety na koncert w Wrocławiu już dostępne.

PROGRAM


GALERIA